Get the Flash Player to see this player.

Horolezectví v Tisé a Českém Švýcarsku

horolezectví České Švýcarsko

Tisá je ideálním výchozím místem pro pískovcové lezení v Českém a Saském Švýcarsku. Přímo nad obcí se majestátně tyčí údolní masivy a dále v jejich zákrytu skalní město Tiské stěny. Další lezecké oblasti najdeme v nedalekém Ostrově, Rájci, Anglickém parčíku, Modřínu a Sněžníku. V blízkém okolí je i rozsáhlá a oblíbená oblast pravého a levého břehu Labského údolí. Při návštěvě zdejší oblasti nezapomeňte navštívit taktéž některé skalní oblasti v sousedním Saském Švýcarsku. Nejdostupnější skalní město je Bielatal, pouze několik kilometrů vzdálené od Tisé a Ostrova. Stupně obtížnosti cest jsou uvedeny v pískovcové kvalifikaci. Pro začínající či méně zkušené lezce, ale také pro nadšence, kteří chtějí lezení pouze vyzkoušet máme připraveny zkušené instruktory horolezectví. Neváhejte vyzkoušet lezecké techniky výstupu na pískovcové věže, slaňování, lanové přemostění či některou další outdoorovou aktivitu. Pro Vaše lezecké aktivity můžete využít naší půjčovnu horolezecké výstroje.

Tiské stěny

Velká a lezecky velmi zajímavá oblast. Skály jsou převážně z tvrdého pískovce a jejich charakter je předurčen pro lezení všeho druhu, avšak převládá stěnové lezení po lištách. Výška věží a masívů dosahuje až 30m. Jištění - kruhy, borháky a smyčky. Další podrobné informace o skalním městu : Tiské stěny.

obtížnost
I - III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
počet cest
279
171
296
265
546
142
69
9

Fotogalerie lezení Tiské stěny

Horolezectví je bezpečné i pro děti. Edita Vopatová v cestě Škalda Xa. Jirka "Cikán" v cestě Hotel Savoj Xa.

Rájecké údolí

Skalní oblast nacházející se nedaleko Tisé, v bezprostřední blízkosti hranice se SRN. Výška věží a masívů až 30m. Rájecké údolí je známé svojí nezapomenutelnou atmosférou, oblíbené zejména v době letních prázdninových měsíců, pro svoji odlehlost a malému počtu návštěvníků. Charakter - tvrdý pískovec, lezení všeho druhu, převládá však stěnové. Jištění - kruhy, borháky a smyčky. Další podrobné informace o skalním městu : Rájecké stěny.

obtížnost
I - III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
počet cest
80
68
64
55
130
18
6
0

Ostrovské stěny

Významná lezecká oblast 3km od Tisé. Skály se zde dělí na východní, jižní a západní část. Většinou dlouhé cesty /až 30m/. Velmi tvrdý pískovec, převážně stěnové lezení. Jištění - kruhy, borháky a smyčky. Další podrobné informace o skalním městu : Ostrov u Tisé.

obtížnost
I - III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
počet cest
336
224
275
257
515
43
22
3

Děčínský Sněžník, Anglický parčík a Modřín

Lezení všeho druhu, převládá však stěnové. Tvrdý pískovec. Anglický parčík je oblíbeným místem pro lezecké rodiny s dětmi a začínající lezce.Významná boulderová oblast. Další podrobné informace o stolové hoře : Děčínský Sněžník.

obtížnost
I - III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
počet cest
10
3
10
12
24
0
0
0

Labské údolí

Rozsáhlá a velmi oblíbená skalní oblast Labského údolí se rozkládá na obou březích řeky Labe od Děčína až po státní hranici s Německem. Údolní stěny věží a masívů, vyznačující se velmi tvrdým pískovcem, dosahují uctyhodné výšky až 80m a nabízejí nepřeberné množství cest celé škály obtížností až po extrémní výstupy. Jištění - kruhy a borháky, dlouhé cesty jsou běžně osazeny 10 i více kruhy !

obtížnost
I - III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
levý břeh
114
67
67
64
211
144
58
20
2
1
pravý břeh
138
98
147
150
561
187
65
19
1
0

Fotogalerie pískovcové lezení Tisá a České Švýcarsko

Editka Vopatová Labské údolí. Editka pravý břeh Labského údolí. Mirek "Morsík" Herkules IXa. Honzík ve cestě VII o sektoru Zlatá stěna. Lanová dráha pro děti. Bouldering na Děčínském Sněžníku.

ODKAZY    Lezecká výstroj     Školení výškové práce     Horolezecká škola       

 

© Copyright 2009 Na Kovárně s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Design by www.Vanavi.cz