Get the Flash Player to see this player.

Běžky Tisá, Krušné hory a České Švýcarsko

běžky České Švýcarsko

Klasické lyžování a běžecké tratě Tisá, Zadní Telnice, Adolfov a Bouřňák

Běžecké tratě najdeme v širokém okolí Tisé. Vedou romantickým prostředím místní přírody na pískovcové tabuli Labských pískovců. Zavedou nás do rozsáhlých lesů a náhorních plošin i do míst s výhledy na pískovcové skály. Zdatní lyžaři mohou doběhnout až do skalních oblastí a vesniček Rájec a Ostrov nebo až na kamennou rozhlednu Děčínský Sněžník. Na uvedené tratě se můžete napojit přímo v Tisé od Penzionu Na Kovárně.
Nejvyhledávanější trasy Tisá – Rájec – Ostrov – Sněžník, jsou v délkách dvacet, devět a šest kilometrů. Na křižovatkách nechybí rozcestníky s mapou tratí, kde uvidíte aktuální vzdálenost.. Trasy rádi využijí nejen běžkaři, ale i milovníci jízd na psím spřežením.
Značení není v tomto případě oficiální jako u cyklotras, ale zajišťují je místní občané a to s pečlivostí milovníků běžkařského sportu tak, že si dozajista každý vybere tu svojí oblíbenou trasu viz. přiložená mapka.

Typ pro zdatnější lyžaře : Děčínský Sněžník

Běžkařské trasy tady začínají hned na kraji obce v návaznosti na trasy začínající v nedaleké Tisé. Příroda vám zde nabídne pěkné výhledy, hodně větru ze všech stran, skaliska a smíšený les s borovicovou klečí.. 

Od  rozcestí Ostrov se vydáte po červené značce k parkovišti Sněžník. Po cestě očekávejte cca 1 km větší stoupání mezi skalami, od náhorní planiny už bude stoupání lesem velice mírné a to až k osadě Sněžník. Turistický rozcestník Hraniční bouda vám ukáže směr na Děčínský Sněžník, odtud vzdálený tři kilometry. Červená turistická značka na vrchol vede v několiaka místech po skalních schodech, proto se vydejte k rozhledně zásobovací cestou /asfaltová cesta se zákazem vjezdu/. Opět počítejte s větším stoupáním o délce jednoho kilometru s krásnými výhledy na skály. Po zdolání posledního výšvihu nezapomeňte navštívit Drážďanskou vyhlídku, která nabízí výhled směrem do Saského Švýcarska - při dobré viditelnosti uvidíte pevnost Königstein a další stolové hory v sousedním Německu. Pak se až ke kamenné rozhledně, která se náhle před Vámi zjeví v celé své kráse, přesunete po rovince. 

Běžecké trasy Tisá - Rájec - Ostrov - Děčínský Sněžník

Běžecké tratě v nedalekém Adolfově.

 

Běžecké trasy Adolfov, Telnice a Bouřňák

V areálu blízké osady Adolfov jsou upravené běžecké tratě v délkách 3, 5, 7 a 10 km. Tratě nabízejí mírný terén ve 2 stopách a pruhem pro skating s přímým napojením na lyžařský areál Zadní Telnice. Přístup po silnici je od Krásného Lesa a Petrovic, na běžkách potom i z Komáří vížky vzdálené cca 5 km s dopravou lanovou sedačkovou dráhou Bohosudov - Komáří vížka. Závodní tratě pro skating najdete v areálu Zadní Telnice, Nové město, Cínovec Altenberg.

Fotogalerie běžecké trasy Tisá, Adolfov, Telnice a Bouřňák

Běžecké tratě v nedalekém Adolfově. Přestávka na odpočinek Krušné hory. Běžecké tratě v okolí Tisé. Děčínský sněžník je oblíbený běžecký směr. Trasa pro běžkaře Tisá - Rájec. Zasněžené Tiské stěny.

ODKAZY    Lezecká výstroj     Školení výškové práce     Horolezecká škola       

 

© Copyright 2009 Na Kovárně s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Design by www.Vanavi.cz